top of page
České komíny
ezgif.com-optimize.gif
ZDÍCÍ TVÁRNICE.jpg
ZDÍCÍ TVÁRNICE
ZDÍCÍ TVÁRNICE.tif

Zdící tvárnice mají široké možnosti využití. Jsou vhodné na zdění nosných zdí rodinných domů, hospodářských objektů, průmyslových staveb, garáží, zahradních domků, volně stojících plotových zdí. Svými vlastnostmi se hodí pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Výhodou je nízká hmotnost, příznivá cena a díky svým fyzikálním vlastnostem dobře vážou další materiály. Díky hladkým stěnám má tvárnice stejnou výhodu jako porobetonové tvárnice, které se nemusí omítat stačí natáhnout perlinku, lepidlo a vnitřní štuk.

Při stavbách objektů, ve kterých se počítá s rozvody elektriky, vody a ostatních instalací můžeme v průběhu zdění ve tvárnicích připravovat prostupy mezi jednotlivými řadami tvárnic odstraněním dna v šachtách tvárnic tím se následná instalace výrazně usnadní.

Při stavbách pasivních a nízkoenergetických domů v kombinaci našich tvárnic a zateplení fasádním polystyrénem nebo vatou se dostaneme na bezkonkurenční cenu za 1 m2 zatepleného zdiva.

Tvárnice jsou výbornou alternativou při stavbách volně stojících plotů a zdí ze ztraceného bednění. Velká úspora je v betonu, který se musí použít na zálivku ztraceného bednění a v pracnosti s tím spojené.

Informace a návody ke zdícím tvárnicím.

bottom of page